Lessons from the past

Gister heb je kunnen lezen hoe het ons zondag, tijdens de halve marathon, is afgegaan. Ik moet zeggen, ik was zo opgelucht. Ik kon het wel! Het hoeft niet moeilijk en vervelend te zijn! Ik vond het op sommige momenten zelfs leuk…

De afgelopen weken zijn vrij intens geweest. Sinds ik terug ben uit Thailand, 5 weken geleden, heb ik 4 weekenden een wedstrijd gelopen. Elke week stond in het teken van voorbereiden op de volgende run. Ik moest m’n benen rust geven, niet teveel kilometers maken en niet te hard trainen. De gewoonlijke runs, even 5K op een drukke dag, moest ik achterwegen laten. Best moeilijk. Maar ook leerzaam:

Ik kan meer dan ik denk: Vrijwel ongetraind kwam ik terug uit Thailand en meteen moest ik de Damloop lopen. Dat ik dat nog kon was een fijne verrassing voor mezelf. Maar ook het feit dat is San Fran heb uitgelopen en dat ik zondag mijn tijd met meer dan 10 minuten verbeterde, was meer dan ik dacht.
Diepgaan hoort erbij: Ik loop hard omdat ik het leuk vind, natuurlijk. Maar het is meer dan dat. Het is een uitdaging om mezelf beter te maken. Elke keer net iets meer, iets sneller, iets verder. En dan ga je soms over je eigen grenzen heen. Op dat moment niet per se heel leuk, maar achteraf echt wel!
Ik moet meer interval gaan lopen: Ik ben soms echt geirriteerd geweest, omdat ik wist dat ik op 5 of 8K veel harder liep, dan op de 16 tijdens de Damloop bijvoorbeeld. Ik wil zo graag hard gaan;) 1 oplossing: Interval. En dat doe ik dus echt veel te weinig.
Lange afstanden zijn best leuk: Als ik deze blog vorige week had geschreven, was dit punt absoluut niet opgenomen in de lijst. Maar sinds zondag weet ik dat het echt best leuk kan zijn!

Photobucket

Ik heb mezelf overtroffen, grenzen verlegd, maar mijn doelen zijn ook alweer verschoven. Deze winter wordt er uiteraard door getraind met meer intervaltraining, zodat ik in het voorjaar een halve marathon in 1.50 kan lopen. (Dream) En misschien wel gewoon een hele (Dream big).

Wat wordt jouw doel deze winter? 

Fieke

Follow my blog with Bloglovin, Facebook & Twitter

P.S. Follow our Instagram (username: GirlsLove2Run) to keep up to date! See you there!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

16 Reacties

  1. 23 oktober 2012  09:45 by Milou Beantwoorden

    Heel erg knap van je dat je in zo'n korte tijd met zo weinig training je dit allemaal bereikt hebt. Voor jou voelde het misschien altijd niet zo, maar het is echt super! En leuk dat je nu ook van lange afstanden kunt genieten! Ik hoop dat ik dat ook ooit kan doen. Ik ga deze winter nu eerst voor een goede tijd op de 10K trainen, waar ik in april een wedstrijd in mijn woonplaats voor ga lopen. Of misschien tegen die tijd al wel eerder, maar dan ergens anders! Ik ga me ook inschrijven in de sportschool deze week, nog meer aan mijn spieren werken en zo'n hardloopband is altijd wel fijn als er buiten veel sneeuw ligt haha, dan heb ik geen excuus om niet te gaan!

    • 24 oktober 2012  06:32 by Fieke Beantwoorden

      Thanks! En dit ziet eruit als een heel goed winterschema!

  2. 23 oktober 2012  10:49 by Ester Beantwoorden

    Hey Fieke,

    Wat een mooie motiverende post. Zoveel wedstrijden in zo'n korte tijd redelijk ongetraind doen, is een grote uitdaging die je vol bent aangegaan. En met mooie resultaten! Ik ga met je mee trainen, ik ben ook niet zo'n fan van interval maar ik denk dat het een goede training is.

    • 24 oktober 2012  06:33 by Fieke Beantwoorden

      Goed zo, een online trainingsmaatje is goed voor de motivatie:)

  3. 23 oktober 2012  11:08 by Ellen Beantwoorden

    Mooie post! Ook ik wil graag mn halve marathon verbeteren. Hele is voor mij momenteel nog niet haalbaar. Super van jullie tijden in Amsterdam, die heb je mooi in de pocket! Op naar de volgende. Winter vind ik zelf niet zo erg on te lopen, zolang ik me goed kleed en het is lekker fris voor de huid. Als je iemand tegen komt bij -6 geeft t toch een verbroederingsgevoel :)

  4. 23 oktober 2012  11:54 by Marieke Beantwoorden

    Super Fieke! Echt heel knap dat je zo hebt doorgezet. En er ook nog eens hele wijze lessen hebt uitgehaald. :) Zeer nuttige periode dus!

    • 24 oktober 2012  06:34 by Fieke Beantwoorden

      Zeker! Had het niet willen missen:) Hoe is het met je blessure?

  5. 23 oktober 2012  12:20 by Lieke Beantwoorden

    toch wel fijn te weten dat je ren-basis-conditie niet zo snel weggaat :-)...

    ...ik denk dat deze post ook wel aangeeft dat voor 'hard' gaan (naast interval training misschien) ook gewoon een goede dosis lef nodig is :-).. ..en geduld natuurlijk!

    • 24 oktober 2012  06:34 by Fieke Beantwoorden

      Haha dat vond ik ook fijn om te weten inderdaad;)

  6. 23 oktober 2012  17:02 by Carin Beantwoorden

    Knap dat je ondanks weinig training zulke prestaties hebt kunnen neerzetten! Met jouw motivatie lukt het je wel je dromen uit te laten komen. Jouw punten zijn ook een beetje die van mij. Ik merk dat ik ook veel sneller kan lopen dan ik nu loop. De komende winter ben ik van plan meer aan mijn snelheid te werken door intervaltrainingen en wedstrijden te lopen. Maar ook door mijn bovenbenen door middel van (kracht)oefeningen sterker te maken.

    Heel veel succes!!

  7. 23 oktober 2012  19:17 by Nina Beantwoorden

    Knap hoor die prestaties! Ik ga zelf gewoon weer verder lopen. Nog geen echte plannen gemaakt.

  8. 24 oktober 2012  00:40 by Elsa Beantwoorden

    Goed bezig meiden! En rust is ook belangrijk, daar is nu misschien weer iets meer tijd voor.
    Mijn komende doelen zijn:
    - een halve marathon in mijn woonplaats eind december (onder de 1:59 moet lukken)
    - 4x een 10km loop met telkens 3 weken ertussen (goed om je vorderingen te zien, ik ga proberen onder de 50 min te komen)
    - de halve in Berlijn op 7 april!
    Ik vind interval trouwens best leuk, doe het elke week in een hardloopgroep. Je kan je dan mooi aan elkaar optrekken.

  9. 24 oktober 2012  13:47 by Louise van Gend Beantwoorden

    Mijn doel voor deze winter: mijn enkel laten herstellen en ondertussen mijn spieren zo versterken (en vet verminderen) dat ik hopelijk eind van deze winter (maar het liefst eerder ;)) kan gaan hardlopen! Gewoon beter in mijn vel te komen zitten :D

  10. 24 oktober 2012  22:03 by Fae Beantwoorden

    Inderdaad een mooie prestatie. Vaak kijk je heel kritisch naar jezelf, vooral op het moment zelf. Om er later achter te komen, dat je best iets cools hebt gedaan/gepresteerd.

    @Louise: Als je er echt voor gaat, komt het wel goed!

Laat een reactie achter

Je emailadres wordt niet getoond.

Run Diary

Dinsdagavond half 6, Francien is klaar met werken na een lange dag. Onderweg naar de metro belt ze me op en zegt: kleed je maar vast om in je running tenue, ik ben onderweg! Om 6 u[...]

2 Inspire | Because of you!

We kunnen je op de laatste dag van het jaar vervelen met een jaaroverzicht van alle hoogtepunten die we hebben meegemaakt in 2012. Waaronder de geboorte van GirlsLove2Run, de Halve[...]

MENU